Sunstop

Látkové rolety SunStop sú určené na vonkajšie (exteriérové) použitie. Ich hlavnou úlohou je ochrana interiéru pred priamym slnečným žiarením, ktoré spôsobuje prehrievanie interiéru. Vonkajšie rolety SunStop tlmia ostré slnečné žiarenie a tým vytvárajú tepelný štít, vďaka ktorému nepreniká do miestnosti teplo cez rozpálené okná. Tým je zabezpečená príjemná klíma v domácnosti, či v kancelárskych priestoroch. Exteriérové rolety SunStop nezatieňujú interiér až do takej miery, že by v miestosti vznikla tma. Naopak, SunStop vonkajšie rolety Vám zabezpečia optimálne presvetlenie interiéru bez prehrievania. Umožňujú prirodzený vizuálny kontakt s vonkajším prostredím. SunStop vonkajšie rolety vytvárajú príjemnú atmosféru v interiéri nerušenú ostrým slnečným žiarením a horúčavou, najmä v letných dňoch. Vďaka ich výnimočnej vlastnosti zadržiavania až 90% tepelného žiarenia dokážete výrazne ušetriť na klimatizácií, prípadne ju SunStop roletami úplne nahradiť. Z dizajnového hľadiska sú SunStop rolety veľmi elegantným a nevtieravým prvkom exteriéru akejkoľvek budovy. Škála odtieňov textílie umožňuje SunStop rolety zladiť s vonkajším dizajnom každého domu či administratívnej budovy. Exteriérové rolety SunStop sú vyrobené zo špeciálnej protitepelnej tkaniny Soltis. Táto látka, ktorá robí SunStop rolety výnimočnými, časť slnečného žiarenia absorbuje a časť odráža. Vďaka tomu zadrží až 90% tepelného žiarenia. Zároveň však vďaka cielenej perforácii je čiastočne priehľadná a tak umožňuje prirodzený vizuálny kontakt s vonkajším prostredím. Látka SOLTIS je určená pre vonkajšie použitie, čomu zodpovedá jej vysoká odolnosť voči všetkým vonkajším poveternostným vplyvom. Je vyrábaná z polyesterového vlákna a navyše vybavená ochrannou vrstvou z PVC, čo zabezpečuje jej mimoriadnu odolnosť a dlhú životnosť. Tkanina pre vonkajšie látkové rolety Sunstop má nízku rozťažnosť a zabezpečuje tvarovú stabilitu v priečnom aj pozdĺžnom smere.

 

SunStop Manuál

Ide o manuálne ovládanie s pružinou. Hriadeľ s tkaninou je uschovaný v hliníkovej kazete, ktorá chráni navinutú látku. V hriadeli je integrovaná silná pružina s nastaveným predpätím. Vďaka tomu je tkanina dokonale napnutá, čím je zabezpečená jej odolnosť voči silnému vetru. Roleta sa ovláda manuálne ťahom ruky za madlo spodného profilu a stiahnutím látky do požadovanej polohy, kde sa zafixuje do fixačných háčikov..

SunStop Energy

Ide o prevedenie s motorom 230V, kde je bočné vedenie lankami a ovládanie tlačidlami alebo diaľkovým ovládačom. Spodný profil je vedený v odpružených lankách napnutých od kazety rolety k dolnému rámu okna. Tým, že sa roleta ovláda tlačidlovým spínačom alebo diaľkovým ovládaním, je možné k rolete doplniť časový spínač alebo slnečné a veterné čidlo.

SunStop Strešné rolety

Pri strešných roletách SunStop sa používa manuálne ovládanie, kde je aretácia spodného profilu v háčikoch. Roleta sa otvára tak, že otvoríte okno do zvislej polohy a manuálne za madlo spodného profilu povytiahnuté roletu z kazety a zafixuje spodný profil do fixačných háčikov pripevnených na krídle okna. Zatváraním krídla sa roleta vysúva z kazety a zatieňuje okenný otvor.

 

VÝHODY:

  • Úspora energie
  • Dizajnový prvok exteriérového tienenia
  • Možnosť prevedenia na strešné okná
  • Regulácia svetla za stáleho kontaktu s okolím