Screenové rolety

Screenové rolety sú vonkajším typom tieniaceho systému, ktoré sa tešia stále väčšej obľube tak pre rodinné domy, bytové domy ako aj administratívne budovy. Je to veľmi moderný, funkčný a účinný tieniaci prvok, ktorým je možné zatieniť tak okná štandardných rozmerov ako aj veľké okenné plochy, či presklene steny. Tak ako ostatné exteriérové tieniace systémy aj screenové rolety dokážu veľmi efektívne zatieniť interiér, regulovať slnečné žiarenie a prenikajúce teplo do interiéru. V porovnaní s ostatnými vonkajšími tieniacimi systémami majú však niekoľko výhod.


Prvou je, že screenové rolety sú zo špeciálnej textílie, ktorá je vysoko odolná a takmer bez údržbová. Má výborné tepelno-izolačné vlastnosti, vďaka ktorým zabezpečuje príjemnú klímu v interiéri. Zabraňuje prehrievaniu interiéru, tým že dokáže čiastočne pohlcovať a odrážať slnečné žiarenie. Napriek výraznej izolačnej funkcií, vonkajšie screenové rolety čiastočne prepúšťajú prirodzené svetlo do interiéru, čím vytvárajú veľmi príjemný efekt. Ďalšou výhodou sreenových roliet je ich významná funkcia ochrany pred hmyzom, čím zastupujú funkciu okenných sietí (pri prevedení ZIPSCREEN). Rovnako chránia domov pred vetrom, dažďom, snehom a inými nepriaznivými vplyvmi počasia, aj pri otvorenom okne.


Najväčšou výhodou oproti ostatným vonkajším tieniacim technikám je, že všetky vyššie spomenuté funkcie screenové rolety plnia pri zachovaní kontaktu s vonkajším prostredím, teda nerušia Váš výhľad von. Screenové rolety je možné použiť aj na zatienenie terás, zimných záhrad, či záhradných domov. Okrem tienacej, termo-regulačnej a ochrannej funkciu plnia screenové rolety aj dekoračnú funkciu a to ako estetický doplnok vonkajšieho dizajnu domu alebo inej budovy. Správnym výberom textílie dokážu pôsobiť moderne, elegantne alebo nenápadne podľa vkusu a požiadaviek zákazníka.

 
-

Zipscreen

Zipscreen svojím technický prepracovaním, dotvára architektonickú stránku domu alebo administratívnej budovy. Pri tomto type vonkajších screenových roliet

Zobraziť viac