Vonkajšie žalúzie

Vonkajšie (exteriérové) žalúzie patria v súčasnej dobe k najvyhľadávanejšej vonkajšej tieniacej technike. Využívajú sa tak pre priemyselné a administratívne budovy, ako aj pre rodinné domy a byty. Okrem toho, že vonkajšie žalúzie pôsobia ako výrazný architektonický prvok stavieb a budov, ktorým je možné doladiť vonkajší vzhľad akejkoľvek budovy, ich základnou úlohou je výrazné zatienenie interiéru. Vonkajšie žalúzie veľmi efektívne kontrolujú množstvo prenikajúceho svetla a tepla, čím dokážu zastúpiť aj úlohu klimatizácie. Zároveň tým, že sa vonkajšie žalúzie skladajú z lamiel, prenikajúce svetlo je možné ich natáčaním regulovať tak podľa individuálnych potrieb, ako aj podľa ostrosti slnečného svetla v závislosti na časti dňa. Exteriérové žalúzie znižujú náklady na energie tým, že v lete zabraňujú prehriatiu interiéru a tak znižujú náklady na klimatizáciu, poprípade ju môžu úplne nahradiť. Vonkajšie žalúzie v sebe spájajú funkciu svetelnej, slnečnej a tieniacej techniky. Chránia vaše súkromie pred zvedavými pohľadmi zvonka a zároveň vytvárajú v interiéri prijemnú atmosféru. Vonkajšie žalúzie vám tak prinášajú nielen pocit bezpečia ale napríklad aj príjemný , slnkom nerušený spánok nadránom. Slnko, ktoré je nízko na obzore (ráno, večer alebo v priebehu zimy) silno presvecuje interiér izby a môže poškodiť, zariadenie (vyblednutie farieb). Exteriérové  žalúzie rovnomerne znižujú tento efekt v závislosti od naklonenia. Vonkajšie žalúzie ochránia Vaše okná pred dažďom a preto nemusíte umývať okná zvonka tak často. Eloxované farby exteriérových žalúzií sú odolné voči slnečným lúčom a chránia okenné rámy pred vyblednutím. Použitie kvalitných materiálov na výrobu vonkajších žalúzií, ktoré odolávajú vplyvom vonkajšieho prostredia, zaručuje ich dlhú životnosť. Vonkajšie žalúzie sa väčšinou montujú s krycím plechom, ktorý chráni žalúzie vo vytiahnutej polohe. Je možné ich zabudovať do fasády (zvyčajne pod tepelnú izoláciu), ale aj na už existujúce okná. S praktického, estetického a funkčného hľadiska sa však odporúča na montáž exteriérových žalúzií myslieť už pri realizovaní stavby. Vonkajšie žalúzie je možne ovládať manuálne alebo elektricky. Manuálne ovládanie obsahuje kľuku, ktorou sa otáča z vnútra miestnosti a vonkajšie žalúzie sa naklápajú a vyťahujú alebo sťahujú. Oveľa bežnejšie je elektrické ovládanie vonkajších žalúzií. To sa môže uskutočňovať vypínačom umiestneným priamo pri okne, na ktorom je namontovaná vonkajšia žalúzia alebo diaľkovým ovládaním kdekoľvek z vnútra miestnosti. Najmodernejším spôsobom ovládania exteriérových (vonkajších) žalúzií je inteligentná elektroinštalácia, ktorá zabezpečí ovládanie vonkajšej žalúzie z ktoréhokoľvek miesta, automatické spúšťanie a vyťahovanie žalúzií a podobne. Vonkajšie žalúzie dodávame v rôznych tvaroch (Z,S,C) a veľkostiach lamiel 50mm, 65mm, 80mm, 92mm

 
-

Vonkajšia žalúzia AR90 Z/S ECN

Vonkajšia žalúzia AR90 je z technického hľadiska dokonalou vonkajšou žalúziou zo stabilnými lamelami v tvare Z alebo S a šírka jednotlivej lamely je 92mm a hrúbka 0,45mm. Je pevná takmer nehlučná, vhodná pre sklenené fasády, veľké okna a budovy s modernými architektonickými prvkami.

Zobraziť viac
 
-

AR63 Z/S ECN

Model AR63 zmenšený brat AR90, tiež tú máme na výber z lamiel typu Z alebo S na rozdiel od AR90 ma šírku lamely len 63mm čo vplýva na výšku celého zväzku žalúzie (je vyšsí). Jednotlivé diely žalúzie lamely, vodiace koľajnice, spodná lišta z extrudovaného hliníku.

Zobraziť viac
 
-

ARO65 C a ARO80 C

Vonkajšia žalúzia ARO65 a ARO80 patrí medzi overeným klasikám spomedzi vonkajšej tieniacej techniky. Lamely tvaru C šírky 65mm alebo 80mm sú tak isto ako AR63 a AR90 vyrobené z vysoko elastickej hliníkovej špeciálnej zliatiny a konvexno-konkávne valcované.

Zobraziť viac